Ide azokat a felszereléseket gyűjtöttük össze, amelyeket a teknőstartóknak ajánlunk. Bátran kijelenthetjük, hogy a teknősök igazi közönségkedvencek a hüllőtartók körében. Ennek nemcsak a görög teknősök bájosan bamba arcberendezése, vagy a vízi teknősök mozgalmas életmódja az oka. Sokszor jönnek az szaküzletünkbe olyan vásárlók, akik hüllőt szeretnének, de irtóznak kígyóktól, és sajnálják a szegény rágcsálókat, amiket a kígyók fogyasztanak. Nem szeretik a rovarokat sem, félnek a lakásban esetleg elkóborló tücsköktől ezért a kaméleonok, agámák és más rovarevő hüllők sem jöhetnek szóba. Nekik szoktuk javasolni a szárazföldi teknősöket, közülük is görög teknősöket. Nem nőnek brutál nagyra, így akár még lakásban is tarthatók, növényevők és persze teljesen jámborak is. Néhány egyszerű szabály betartásával még a kezdő hüllőtartóknak sem okoz gondot a görög teknősök sikeres tartása.
Persze vízi teknősök tartása sem igazán bonyolult, és ki ne olvadna el egy cuki kis pézsmateknős bébitől, térképteknőstől, vagy esetleg egy-egy kezdőknek is ajánlható - még nem betiltott - ékszerteknős fajtól. A vízi teknősök "technika igénye" viszont jóval nagyobb, mint egy szárazföldi teknősé, hiszen itt nemcsak a megfelelő méretű akvaterráriumról kell gondoskodni, hanem ugyanúgy szükségük van melegítő és UVB lámpára, és egy jó minőségű vízszűrő is emel a költségeken.
Ha viszont ez nem riaszt el valakit, akkor hosszú évtizedekig lakótársa lehet egy csodás kis páncélosnak.
Az összeállításnál nem választottuk külön a szárazföldi és a vízi teknősöket, mert a felszerelések egy részénél jelentős átfedések vannak. Az esetleges különbségekre egyébként az egyes termékkategóriáknál külön kitérünk.